Paraméterek
| Furat átmérő (d) | 15mm |
| Rögzítőfurat távolság | 95mm |
| Csapágyközép magasság | 30.2mm |
| Ház típusa | 2 ponton rögzíthető kaimás csapágyház |
| Tengelyrögzítés | hernyócsavar |
| Gördülőelem anyaga | csapágyacél |
| Ház anyaga | öntöttvas |
| Gyűrű anyaga | csapágyacél |
| Kosár anyaga | acéllemez |
| Kenés típusa | zsír |
| max.üzemi hőmérséklet | (+100°C rövid ideig +120°C) |
| min. üzemi hőmérséklet | (-20°C) |
Leírás
A UCP202 egy szabványos, talpas csapágyegység, amelyet az FBJ gyárt. Kialakítását tekintve egy öntöttvas P-típusú házból és egy különálló, cserélhető UC202 y csapágyból áll. Kompakt mérete ellenére kiválóan teljesít könnyű és közepes ipari alkalmazásokban, ahol fontos a biztonságos tengelytámasztás, könnyű szerelhetőség és egyszerű karbantartás.
Alkalmazási területek
-
Könnyűipari és általános gépészet
-
Szállítószalagok, hajtásrendszerek
-
Ventilátorok, motorok, kis hajtóművek
-
Mezőgazdasági gépek
A UCP202 FBJ egy sokoldalúan alkalmazható csapágyegység, amely biztosítja a kis tengelyek megbízható megtámasztását, alacsony karbantartási igény mellett.
