Paraméterek
| Furat átmérő (d) | 25,4mm |
| Rögzítőfurat távolság | 105mm |
| Csapágyközép magasság | 36.5mm |
| Statikus terhelés | 7.8kN |
| Dinamikus terhelés | 13.5kN |
| Ház típusa | 2 ponton rögzíthető kaimás csapágyház |
| Tengelyrögzítés | hernyócsavar |
| Gördülőelem anyaga | csapágyacél |
| Ház anyaga | öntöttvas |
| Gyűrű anyaga | csapágyacél |
| Kosár anyaga | acéllemez |
| Kenés típusa | zsír |
| max.üzemi hőmérséklet | (+100°C rövid ideig +120°C) |
| min. üzemi hőmérséklet | (-20°C) |
Leírás
Az UCP205-16 egy col méretű talpas csapágyegység mely egy P-típusú öntöttvas házból és egy UC206-16 y csapágyból áll, amely hernyócsavarokkal rögzíthető a tengelyre.
Alkalmazási területek
-
Mezőgazdasági gépek (pl. bálázók, darálók)
-
Szállítószalagok, görgős pályák
-
Csomagolástechnikai berendezések
-
Villanymotorok, hajtóművek, ventilátorok
-
Általános ipari és könnyűgépészeti felhasználások
A UCP205-16 FBJ kiváló választás 1 colos tengelyhez, ha fontos a kompakt méret, a hosszú élettartam, és a karbantarthatóság.
